Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Rakousko: ráj pro investory do nemovitostí

Rakousko v posledních letech přitahuje stále větší množství zájemců o koupi nemovitosti.

Je to dáno vynikající polohou, nádhernou přírodou, pestrými možnostmi sportovního vyžití jak v létě, tak v zimě a v neposlední řadě rychlým zhodnocováním investic do nemovitostí.

Nemalá část investic přichází ze sousedních zemí. Vedle Německa, České republiky nebo Maďarska může za příklad posloužit Itálie. Zde jsou velmi aktivní především investoři z příhraničních oblastí, např. Alto Adige. Vzhledem k situaci na domácím trhu italští investoři hledají atraktivnější a perspektivnější lokality.

Atraktivitu Rakouska zvyšuje i porovnání cen realit s alpskými regiony ve Francii a již zmiňované Itálii.  Pro konkrétní příklad nemusíme chodit daleko. V italské Val Badii, jedné z nejoblíbenějších lokalit, se průměrná cena apartmánů pohybuje okolo 12 000 euro za metr čtvereční. Ve stejně atraktivní lokalitě v Rakousku, vzdálené pouze několik desítek kilometrů, může být cena třetinová.

Co se konkrétních oblastí v Rakousku týče, zájem zahraničních investorů se soustředí především na nemovitosti v Tyrolsku, západních regionech Rakouska a ve velkých městech jako je Vídeň, Salzburg a další.

Hannes Gschwentner, tyrolský viceprezident, zmínil, že v posledních měsících došlo k růstu cen nemovitostí až o neuvěřitelných 30 %. Průměrný růst cen je samozřejmě nižší, stále se však jedná o velmi pozitivní jev, neboť investoři přinášejí do ekonomiky poměrně velké množství finančních prostředků. Tématu vývoje cen nemovitostí v Rakousku jsme se věnovali i v samostatném článku.

» Podívejte se na nabídku nemovitostí na prodej v Rakousku.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další weby specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti Sardinie | Nemovitosti Alpy | Reality Španělsko | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Itálie | Nemovitosti Chorvatsko | Nemovitosti Francie | Reality Rakousko | Nebo si přečtěte o tom, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení