Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Financování

 
Koupi nemovitosti v zahraničí je možné financovat formou hypotéky. Kupující má na vybranou ze dvou základních možností financování koupě nemovitosti v zahraničí:

a) Hypotéka od zahraniční banky v zemi, kde se kupovaná nemovitost nachází:
Zahraniční banky ve většině zemí EU jsou připravené poskytnout hypotéku také českým občanům za podmínky splnění standardních požadavků na bonitu klienta a zajištění. Zajištění probíhá formou zástavy kupované nemovitosti v dané zemi. Úrokové sazby v „standardních“ evropských zemích jsou obdobné nebo jen mírně vyšší než v České republice (na rozdíl třeba od karibských zemí, kde jsou úrokové sazby až 20%). (Je ovšem vhodné zmínit, že v některých evropských zemích, např. Chorvatsko, systém hypoték pro české občany zatím nefunguje.) V jednotlivých zemích se mohou lišit jednorázové poplatky za vyřízení úvěru a zavkladování zástavy. Rellox zajišťuje vyřízení hypotéky od zahraniční banky v rámci služeb pro kupujícího.

b) Hypotéka od české banky:
České banky jsou také schopny poskytnout hypotéku na koupi nemovitosti v zahraničí (zatím pouze v rámci EU) ovšem s jedním rozdílem. České banky nejsou schopné vzít zástavu ve formě kupované nemovitosti v zahraničí, ale vyžadují zástavu ve formě jiné nemovitosti, která se nachází na území ČR.

Další možností rozložení platby kupní ceny v čase je investice do nemovitostí v rámci nových developerských projektů před nebo v průběhu výstavby. Platba kupní ceny je rozložena do několika splátek během výstavby a kupující nemusí platit celou částku najednou.

 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další weby specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti Sardinie | Nemovitosti Alpy | Reality Španělsko | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Itálie | Nemovitosti Chorvatsko | Nemovitosti Francie | Reality Rakousko | Nebo si přečtěte o tom, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení